KAYIT OL EMLAK UYARILARI İÇİN

Avertiss Exclusive Real Estate

Kıbrıs'ta Yaşam

Bazları için yeni bir başlangıç, yeni bir macera veya yeni bir yaşam. Son dönemlerde yurt dışında yaşama alternatiflerini arayanların sayısı giderek çoğalırken, çok uzaklara gitmeden de yeni bir yaşama Kıbrıs’ta başlamanız için bir çok neden var. Biz şimdilik 12 tanesini sizler için listeledik.

1. Sakin ve huzurlu bir yaşam

Özellikle büyük şehirde yaşıyorsanız bugüne kadar sürekli yaşadığınız stresli, yorucu yaşamı unutun Kıbrıs’ta kendinize zaman ayırabileceğiniz, huzur bulabileceğiniz ve korkusuz yaşayabileceğiniz bir yaşam sizi bekliyor.

2. Yabancı dil sorunu yaşamayın

Şivesi biraz farklı olsada Kuzey Kıbrıs’ta konuşulan dil de Türkçedir. Dil öğrenmekle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

3. Yeni para birimleri ile uğraşmayın

Her ne kadar farklı bir ülke olsa da Kuzey Kıbrıs’ta da kullanılan para birimi TL olduğu için geçiş sürecini çok kolay atlatacaksınız.

4. Eviniz için servet ödemeyin

Emlak fiyatları birçok ülkede çok yüksek seviyelerdeyken. Kuzey Kıbrıs’ta Türkiye’nin bile çok altında fiyatlarla hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

5. Güneşin sürekli parladığı sıcak bir yaşam

Kış aylarının çok kısa ve yumuşak geçtiği Kıbrıs’ta Akdeniz ikliminin etkisinde güneşin sürekli size gülümsediği bir hayata sahip olun.

6. Üniversite diplomanız hala değerli

Birçok yabancı ülkede Türkiye Üniversite diplomaları geçerli değilken Kuzey Kıbrıs’ta tıp, hukuk ve mühendislik dahil tüm diplomalarınız geçerliliğini korumaktadır.

7. Trafik sıkışıklığı nedir unutacaksınız

Kıbrıs’ta trafik sıkışıklığı yaşamanız çok özel durumlar hariç olası değil. Ayrıca trafikteki şoförlerin ve yayaların gösterdikleri özen ve saygı sizi hayrete düşürecek.

8. Güvenli ve rahat bir yaşam

Kıbrıs’ta nerede olursanız olun insanların gece istedikleri saat de yalnız veya arkadaşları ile rahatça dolaştıklarını görürsünüz. Arabasını çalışır durumda park edip markete girenleri, evinin tüm kapı ve pencereleri açık uyuyanları gördüğünüzde şaşırmayın.

9. Vize işlemleri canınızı sıkmasın

Birçok ülke oturma izinleri için kılı kırk yararken. Kıbrıs’ta alacağınız gayrimenkül ile oturma iznine anında sahip olabilirsiniz. Üstelik 90 günlük ilk giriş vizenizi almanız için ülkeye pasaport ile giriş yapmanız yeterli.

10. Sıcak, güler yüzlü ve eğitim düzeyi yüksek insanlarla birlikte yaşayın

Akdeniz’de yaşamanın da etkisi ile sıcak hoş sohbet insanlarla yeni yaşamanızı kuracak. Eğitim seviyesinin Türkiye ve birçok Avrupa ülkesine göre daha yüksek olduğu kalitesi yüksek bir yaşama adım atacaksınız.

11. Uzak ama bir o kadar da yakın

Kıbrıs’ta yaşam şartları ve özellikleri ile size Türkiye’den çok uzak bir yer gibi gelecek olsa da gün içinde sürekli olan uçuşlar sayesinde Türkiye’deki sevdiklerinize ve ailenize 2 saat içerisinde ulaşmanız hiç zor değil.

12. Kuzey Kıbrıs’ta ki yeni yaşamınızda hayalinizde ki eve sahip olmanız için Avertiss uzmanlığı yanınızda

Kuzey Kıbrıs’ın en geniş ve özel emlak portföyüne sahip Avertiss Exclusive, siz sadece hayalinizdeki evi anlatın gerisini profesyonel takım arkadaşlarımız sizin için halledecekler.